Kova Burcu Gıcık Yönleri?

Özgürlükleri, ekmek, su kadar önemlidir ve özgürlüğü uğruna ailelerini bile feda ederler. Uzak ve ruhsal açıdan ulaşılmazı oynar, kimseyle iletişim kurmak istemez. Birden ortadan kaybolur, sonra geri gelir.

Görgüsüzün biridir. Yaşantısı boyunca kompleksleriyle hem kendisini hem de çevresindekileri canından bezdirir.

Özentidir, ayrıca basmakalıp tipin de biridir. Değişime pek açık olduğu söylenemez. Okul hayatının parmakla gösterilen parlak çocuğu değildir. İş hayatında ise hep kolay işleri tercih eder. Potansiyeli daha fazlasına izin vermez. Olsa da olur, olmasada olur tipin tekidir. Yemeğe olan düşkünlüğü de ayrı bir mevzudur. 


Genelde obezler bu burçtan çıkar. Yani yakınınızda bunlardan bir iki tane olması sakıncalı değildir. Genelde sizi kompleksleriyle boğar ama onun dışında diğerlerine göre daha zararsızdır. Yıllar sonra bir anıyı hatırlayıp efkarlanır bu yaylar. Pek nostaljiklerdir. Onu bunu yıllar sonra hatıra olur diye saklamaya bayılırlar. 

Her ne kadar içlerinden bazıları ağır abi, hanım ağa gibi bir görüntü çizseler de, hemen hemen hepsi sulugözlü, duygusal tiplerdir. Canınız sıkıldığında sırf muhabbet için, telefon defterinizde bir kovanın telefonunu bulundurabilirsiniz. Ama akıl almak, nasihat almak, problemlerinizi çözdürmek için arayacağınız en son kişi olmalıdır. Çünkü onun zaten kendisi bir problemdir. 

Güya çok atak biridir, bir şeyi elde etmek için her türlü yalanı söyler, ama yalanı bile beceremez. Menfaatçilerin menfaatçisidir. Kendini beğenmiştir. İnsanların arkasından çok konuşur. Dedikoducudur. Çıkarı için yapmayacağı şey yoktur. 

Taklitçiliği hiç sevmem, 

İstesem de beceremem, 

Orijinaldir fikirlerim, 

Takip edilecek olan benim...