Kova Burcu Babalar Nasıl Olur?

Kova burcu erkeği burcun genel özelliği itibariyle hayalperesttir. Duygusaldır. En değerli zamanlarını çevresindeki insanların duygularını anlamaya çalışarak geçirmeyi tercih eder. Buna rağmen kendi gerçek duygularını açıkça göstermek istemez. Bu nedenle ilişkilerini çok fazla irdeleyen kova burcu erkeği, karşısındaki kadını sıkabilir. Arkadaşlık konusunda, kova burcu erkeğinde güvenilir bir arkadaşlıkta aranan her şey bulunabilir. Kova burcu erkeği herkesten hoşlanır, herkes onun arkadaşıdır. Kova burçları ilişki konusunda çekingen tavırlar sergileyebilir.

İlişki içindeyken ise evlilik konusunda çekingen davranabilir. Kova burcu erkeği adeta evlilikten kaçar. Bunun için her türlü yola başvurur. Kovalar geç evlenir, ama eninde sonunda mutlaka evlenir. Çocuklara düşkünlükleri hayallerindedir. Yani kova burcu erkekleri çocuk sahibi olmayı hayal ederler, ancak bunu eyleme geçirme konusunda tıpkı evlilikte olduğu gibi tereddüt ederler. Ancak bir emrivaki durumunda, yani karısının ona bir sürprizi sonucu baba olacağını öğrenirse bu hoşuna gidecektir. Öncelikle her olaya yaklaştığı gibi buna da çekingen yaklaşacaktır, ancak çocuğunu kucağına aldığında, çocuğunun ona yeni bir ilham kaynağı olabileceği, onu yeni hayal alemlerine götürebileceği fikri oldukça hoşuna gidecektir.

Çocuk büyüdükçe, hayal aleminde yaşayan kova burcu erkeği, ayaklarını yere basmaya başlayacaktır. Bunu kendisi bile fark etmeyecektir. Ancak bu durum kova burcu erkeğini içten içe çok hoşuna gidecektir. Hayallerini bu sefer de çocuğunun geleceği süsleyecektir. Her zaman iyi bir dinleyici olan kova burcu erkeği, çocuğunun her sorunu her kelimesini zevkten dört köşe olmuş bir şekilde dinleyecektir. Bu burçlar çocuğun problemleri ne kadar çocuksu ve hayal ürünü olursa olsun onları dinlemekten büyük zevk alacaktır. Kova burcu erkeği, çocuklarıyla hikaye kitapları okumaya, onları parka götürüp diğer çocuklarla tanışmasını sağlamaya büyük önem verecektir.

Yeni başlangıçlarınızda destekleyicidir. Size cesaret aşılar. Gereksiz işlerle zaman kaybetmenizi istemez. İyi düşün iyi şeyler olsun diyerek sizi motive eder. Herhangi bir eylemde başarısız olduğunuzda tekrar denemenizi ister. Düştüğünüzde nasıl kalkacağınızı sert bir şekilde öğretir.

Sabırsızdır, söylediği şeyleri hemen uygulamanızı ister. Çabuk sıkılır fakat bir şeyi kafasına takmışsa elinden hiçbir şey kurtulmaz. Sizin varlığınız onun için güç ve değişim demektir.

Öncü bir babadır. Kimsenin yönlendirmesiyle hareket etmez. Onun çocuğu olmak, cesaretin, yılmazlığın ve ateşliliğin öğrenilmesi demektir. Aktif bir babadır. Onun dediklerinizi uygulamanızdan büyük zevk duyar. Sizi içtenlikle sever. Fakat bunu sözlerle değil, sizin arkanızda durarak belli eder.

Cesur babanız son derece dürüst bir adamdır. Sizden de bunu bekler. Hiçbir şeyden korkmanızı istemez ve buna da izin vermez.

Lider ruhlu bir babadır. Size her şeyi öğretir, onun açtığı yoldan devam etmenizi bekleyebilir. Yanlışlarınızda kolayca sinirlenir fakat kızgınlığı beş dakika sürmez. Böyle zamanlarda cevap vermek yerine, bu hiddetin geçmesini beklemek yararlıdır. Daha sonra karşısına geçip onunla konuşabilir, anlaşabilirsiniz. Çok açık sözlüdür. Ne düşünüyorsa hemen söyler. Hiç kimseden çekinmez.