Kova Burcu Hastalıkları

Kova burcu vücutta dolaşım sistemini yönetir. Bu burç aynı zamanda topuk bölgesini de yönettiği için bu bölgelere ait rahatsızlıklar da ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra kovalar sağlık konusunda pek problem yaşamazlar, çünkü etraflarına uyarlar ve aşırı davranışlarda bulunmazlar.

Dolaşım sistemini ve topukları Kova burcu yönetmektedir. Bu nedenle bu bölgelerden kaynaklanan rahatsızlığa yakalanabilirler. Kova burcu insanlarının fiziksel özellikleri arasında, orta boy, düzgün beden, sarı renk saçlar, koyu renk gözler bulunmaktadır. Özellikle Kova burcu kadınları çok güzeldir. Kova burcu insanlarının hastalandığını görmek oldukça zordur, çünkü aşır davranışları yoktur ve nasıl hareket edeceğini iyi bilir. Hastalığı kolayca tanır ve zihinsel yetenekleri ile zarar görmeden atlatırlar. Hastalandıkları zaman doktorun sözüne inanır ve yapması gerekeni yaparak, hastalığı kolayca atlatırlar. Spora düşkündür ve doğa, Kova burcu insanlarına iyi gelir. Her zaman kendilerine özen gösterir. Sinirli oldukları zaman fazla yemek tüketebilirler. Bu konuda dikkatli olmaları gerekir.

Kova burcu aynı zamanda baldırları, dişleri, sindirim sistemini, yüreği, boğazı ve lenf sistemi ile üreme organlarını da yönetir. Hastalığının ne olduğunu, zihinsel yetenekleri yardımıyla iyi kavradıklarından, hastalıklardan pek zarar görmezler. Uysal bir hasta olmalarının tek şartı doktorlarının cana yakın olmasıdır. Genelde doktorların hastalara yardım etmek istediklerine inanırlar. Açık hava sporlarına düşkündürler ve temiz hava onlara çok iyi gelir. İncitici sporlardan hoşlanmazlar ve genellikle tenis, balık avlama ve kayak gibi tek başına yapabilecekleri sporlarda başarılı olurlar.

Kova'lar ilerleyen yaşlara kadar kendilerine iyi bakarlar. Ancak bazı kovalar fazla yemek yeme ve çok sigara içme nedeniyle hastalıklara yakalanabilirler. Fakat bu yemek yeme işini abartmaları yemeğe olan düşkünlüklerinden değil genelde çevreye sinirlendiklerinden olur.