Kova Burcu Bebeği

Uranüs etkisindeki huzursuz Kova bebekleri daima ortamı keşfetmek, anlamak ve deney yapmak için itilim duyarlar. Hayatta anlayamadığı ve mantığa oturtamadığı her şey onu rahatsız eder. Yerinde duramayan, isyankar ve sıra dışı bebeklerdir. Genellikle sakin olurlar fakat çok ani çıkışlarda bulunabilirler. Ev hayatlarında değişiklik önemlidir, rutin ve durağanlık onları sıkar, küçük yaşlarında oyuncaklarından ve oyunlardan çabuk bıkar ve diğerlerine yönelirler. İnsanları ve ailesini çok sevdiği için, kalabalık ortamlar, aktiviteler ve toplantılar onlar için önemlidir. Bu bebek dünyadan kopuk ve soğuk görünüyor olabilir, ama ağladığı zaman bile aslında yalnız kalmaya ihtiyacı vardır. Kova bebeği içinde bulunduğu o tuhaf histen bile kendi başına kurtulmaya çalışacaktır. Yine de bu durum bebeğinizin hiç sosyalleşmeyeceği anlamına gelmez. Doğasında olmasa bile başkalarıyla arkadaşlık etmekten farklı bir zevk alacaktır. Bu bebek her şeyi erkenden ve farklı şekillerde algılayıp öğreneceği için başkalarına öğretecek çok şeyi vardır. Kova çocuğu asidir. Ebeveynleri, kardeşleri ve arkadaşları Kova çocuğundan beklenmedik şeyler yapmasına hemencecik alışırlar. Nasıl göstereceğini bilmese bile arkadaşlarının dostluğu aslında Kova çocuğu için çok önemlidir. Bu sebeple Kova çocuğu sevgisini göstermesi için cesaretlendirilmelidir. Kova çocuğu zaman zaman içine kapanmış gibi görünse bile aslında çoğunlukla kafasındaki yaratıcı fikirlerle meşguldür. Dolayısıyla bu tür zamanlarında yaratıcı fikirlerini ortaya koyması için desteklenmelidir. Sonuç olarak son derece parlak, konuşkan, düşünceli ve aslında diğerlerinin arkadaşlığından keyif alan Kova çocuğu göründüğü gibi değildir. Eğer bebeğinize doğru şekilde yardım ederseniz, onun pırıl pırıl parladığını görürsünüz. Kova burcunun adaleleri ve dolaşım sistemi hassastır. Dolayısıyla çocuğunuzda kan dolaşımı ile ilgili sorunlar olabilir. Adale ağrısı, kramplar ve yüksek ateş görülebilir. Bebeğiniz büyüdüğünde ileri görüşünü, devrimci ve yenilikçi kapasitesini değerlendireceği iş alanları seçmelidir. Büyüdükçe kendilerine özgün düşünceleriyle çoğu zaman karşılarındakini şaşırtırlar ve ani çıkışlar yaparlar.

Bu çocuk, özgürlüğüne müdahale edilmediği sürece son derece yardım severdir. İlgi duyduğu konularda teşvik edilmeyi ve ideallerinin desteklenmesini bekler. Ama ona ezberciliği ve bunun mantığını asla anlatamazsınız. O daima deneme yanılma yoluyla öğrenmeyi tercih edecektir. Bilim adamı, araştırmacı, yaşamı kolaylaştıran buluşlara imzasını atan kişi, toplumsal refahı sağlayıcı olabilir. Bilgisayar, elektronik, teknoloji, uzay, havacılık, astroloji, tıp, fotoğrafçılık gibi konularda da başarılı olur. Düşüncelerini ifade edebileceği bir yazar, konuşmacı, sendikacı, öğretmen, dinlemeyi bilen ve rehber olabilen bir psikolog, mucit, astronot da bebeğiniz için ilerideki ideal işlerdir.

Kova burcunun diğer bebeklerden değişik olduğunu en başından fark edeceksiniz. Keşfetmeyi, özgürlüğü sever ve baştan çıkarıcıdır. Her şeyi kendisi yapmak ister. Yürümeye ve konuşmaya başladığı andan itibaren geleneksel ve klasik şeyleri değiştirmeye hemen başlar. Heyecan veren, değişik gelen ve önceden kestirilemeyen her şeye ilgi duyar ve her zaman geleceğe yönelik düşünür. Elektronik aletlere, yeni buluşlara karşı ilgisi yüksektir ve uçan dairelere inanır. Her zaman esprilidir ve arkadaşlarınca sevilir. Müzik ve tiyatro kabiliyeti vardır ve yönlendirilebilir.

Okul onun için yeni arkadaşlıklar kurma yeridir ve burçlar arasında en sosyali olduğundan arkadaşlarını evine davet etmeye ve onlara gidip gelmeye bayılır. Eve bir gün bir sokak kedisi veya sokak köpeği getirirse şaşırmayın. Kova bebeği ile maceralara hazırlıklı olun. Onunla iyi geçinmek istiyorsanız asla karşısına bir zaman çizelgesiyle çıkmayın. Belli saatlerde belli şeyleri yapmaya dayalı bir yaşam tarzını ona asla benimsetemezsiniz.