Kova Burcu Para ve Zenginlik

Sevgili Kova fazla materyalist değilsinizdir ve aşırı harcamalarınız yoktur. Sizi maddeden çok fikirler heyecanlandırır ama hi-tech elektronik aletlere zaafınız vardır. Kendi kendinize stereo müzik setine, dijital video kameraya ya da ikinci bir bilgisayara gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını sormalısınız. Eğer ihtiyacınız varsa hiç durmayın. Kovaların çoğu yeni çıkan teknolojiler hakkında yeterli bilgiye sahiptirler. Yöneticiniz Uranüs'ün etkisi ile para konularında aşırıya kaçabilirsiniz. Aylarca para biriktirebilir ve sonra birden ani bir dürtü ile tüm paranızı tek bir şey için harcayabilirsiniz. Bu değiştiremeyeceğiniz bir huy olabilir. Siz topluma yararlı olmak ve yardım etmek istersiniz. Doğru bir amaç bulunca insanlara yardım etmek için yüklü miktarda bağış yapabilirsiniz. Sizin için para kazanmanın en iyi yolu yeniliklerden ve yeni fikirlerden geçmektedir. Buluşlarınızın, fikirlerinizin patentini almalı, yeni bir ürün veya servisinizi başlatmalısınız. Tüketim pazarı sürekli değişiyor ve yeni trendler, yeni ürünler kullanılmaya başlıyor. Tüm burçlar içinde bu hızlı değişime en iyi Kova burcu ayak uydurabilir. Özellikle bilgisayar, internet, bio teknoloji ve diğer yüksek teknoloji alanlarında neye ihtiyaç duyulduğunu en iyi siz bilirsiniz. Bu bilginizi kullanarak bu alanlarla ilgili hisse senetlerine yatırım yaparak uzun vadede kazançlı çıkabilirsiniz. Burcunuz ileri teknoloji yenilik ve buluşlar konusunda çok yetenekli olduğu için çok zengin olabilirsiniz. Zengin olursanız hayır işlerine katkıda bulunmalısınız. Kova burcu kardeşlik ve sosyal adalete inanan ve zor durumdakilere yardıma hazır olan bir burçtur. Gurup çalışmalarında ve toplumla ilgili projelerde başarılı olabilirsiniz. Siz de Balık burcu gibi paraya önem vermeyen bir burçsunuz. Sizler sadece kendi çıkarınızı düşünmeyip doğru olanı yapmak istediğiniz için iyi işler çıkarırsınız. Kova burcu tüm insanlık için dünyayı daha iyi şartlarda yaşanacak hale getirmeye çalışır. Kova burcu olarak bağımsızlığınıza çok düşkünsünüzdür ve kimsenin size ne yapacağınızı söylemesini istemezsiniz. Bu huyunuz sayesinde yaptığınız her şeyde tüm sorumluluğu üstlenir ve işler yolunda gitmediği zaman kendinizden başka kimseyi suçlamazsınız. Her şeyi kendiniz bilmek ve yapmak zorunda değilsiniz, bilmediğiniz konularda başkalarının fikrini sormaktan çekinmemelisiniz.

Kova Burçları için demokrasi ve eşit şartlar olmazsa olmaz ilkelerdir. Böyle düşünen birinden bireysel kalkınma ve kişisel servete düşkünlük bekleyemezsiniz. Kova Burçları sürprizlerin gezegeni Uranüs tarafından yönetildiği için oldukça değişken, zaman geçtikçe bir ekstrem uçtan öteki ekstrem uca ilerleyen bir biriktirme harcama alışkanlığına sahiptir. Ayrıca teknolojik gelişmeleri sık sıkıya takip edip yenilikleri kovalayan Kova Burçları bu alanlardaki bilgilerini de kullanarak farklı alanlara para yatırıp bazen kazanır, bazen de parasını çöpe atmış olur. Teknoloji her an gelişip değiştiği için çoğunlukla yatırım için ideal bir alan değildir.

Teknolojik alanlardaki bitmek bilmeyen yenilikler Kova Burçları’nın bütçelerine büyük çapta darbeler indirebilir. Hümanist bir yaklaşıma sahip, insani değer ve ihtiyaçlara hassas bir tavırla yaklaşan Kova Burçları paralarını başka insanlar için son kuruşuna kadar harcamaktan çekinmezler. Fakat kendi başları sıkıştığında başkasından yardım almak istemeyecek, kendi ayakları üstünde durmaya çalışacaklardır. Maddi sorunlarını başkalarına açmakta rahat olmadığı için, bir sıkıntısı olduğunda özellikle de ailesinin haberi olmaz. Kova Burçları’nın hemen hemen hiçbir lükse takıntısı olmadığı için minimum koşullarda bile kendini mutlu ve meşgul tutmasını iyi bilir.  Kendi ayakları üzerinde durma isteği onu daha genç yaşlardan hayata atılmaya ve çalışmaya itecektir. Bu burçlar için esas olan bir başkasına muhtaç olmadan ve para konuları yüzünden hiçbir utanç duymadan yaşamına gururla devam edebilmektir.