Kova Burcu Fiziksel Özellikleri

Kova burcu dolaşım sistemi, baldırlar daha doğrusu diz ile (bilekler dahil) ayak arasındaki bölümü yönetir. Zodyağın bu özgür ruhlu burcuna düşen yükselen veya Ay’ınız varsa, farklı bir çekiciliğiniz var demektir. Genellikle orta boylu olmalarının yanında, açık renk ve dalgalı saçlı, farklı hatları ile dikkat çekici bir enerjiye sahiptirler. Bacakları güzel olur. Havadar yerlerde rahat ederler. Sosyaldirler. Varis, topuk dikeni, dolaşım bozukluğu sorunları dikkat etmeleri gereken hassas noktalarıdır. Aksi bir etki almadılarsa, genellikle aşırı yeme düşkünlükleri olmaz. Sağlıklı beslenme ve benzer konulara Başaklarla birlikte en takık olan burçtur. Kova enerjisi yüksek kişilerin çok azında beslenme bozukluğuna bağlı kilo problemi görülür. Genelde yemeğe değil, araştırmaya, bilgiye yönelik bir yapıları olur.

Kova Burcu Kadınının Fiziksel Özellikleri

Kova burcu kadınının fiziksel özellikleri arasında en dikkat çekici olanı gözleridir. Her zaman uzaklara dalan gözleri vardır. Heyecanlı oluşu yüz hatlarına yansımıştır. Saçları ince telli ve oldukça bakımlıdır. Açık alın yapısına sahiptir. Göz kapakları genellikle düşüktür ve bakışlarında kimi zaman cansızlık olabilir. Sık sık kaşlarını kaldırır ki bu durumda oldukça çekici görünmesine neden olur. Yüz hatlarına ilginçlik katan, orantılı bir çeneye sahiptir. Dudakları hoş ve biçimlidir. Burun yapıları ise küçüktür ve hoş görünümlüdür. Genel olarak toplu kadınlardır. Ancak yürüyüşleri gerçekten hoştur. Modayı pek takip etmezler, genellikle kendilerine özgün stilleri vardır. Gerçekten ilginç kıyafet seçimleri ile dikkat çekerler. Ancak renk seçiminde gerçekten canlı seçimler yaptığını söylemek gerekir.

Kova Burcu Erkeğinin Fiziksel Özellikleri

Kova burcu erkeği fiziksel olarak çekici bir yapıya sahiptir. Bakışları genellikle insanları etkileyecek biçimdedir. Heyecanlı olmaları yüzlerine yansır. Bakımlı ve ince telli saçlara sahiptir. Düşük göz kapaklarının olduğunu ve bayın bakışlı olduğunu söylemek gerekir. Açık alın yapısına sahiptir. Orantılı çeneleri yüzlerine ilginç bir görüntü verir. Dudakları ise her zaman gülümsemeye hazır biçimdedir. Burun yapıları genellikle küçüktür. Kova erkekleri karizmatik bir görünüme sahiptirler. Kova burcu erkekleri genellikle toplu vücut yapısına sahiptir. Kova burcu erkeği genel olarak modayı takip etmez. Kendi stillerini yaratır ve gerçekten farklı giyim seçimleri vardır. Canlı renkleri tercih eder. Ruh haline göre kıyafet seçimi yaparlar.