Kova Burcu Yıldızname

Kova burcunun kadınlarının en dikkat çeken özelliği, akıllı olmalarıdır. Eski yıldızname yorumları onların genellikle duyguları ile değil, akılları ile hareket ettiklerini söyler. Genellikle duygularını gizlerler. İyilikseverlik te kova burcu kadını yıldıznamesinde yazılıdır. Sebat sahibi olurlar ve azimleri de fazladır. Yıldızname kitabına göre kovalar, fazla iddialı olmayan, mütevazi ve alçak gönüllü insanlardır. Zorluk derecesi yüksek olan işler onları korkutmaz. Akılları sayesinde her işin üstesinden gelebilirler. Para kazanma konusunda da talihleri yüksek olur.

Yıldızname kitabındaki hayat ve maişet hanelerinde iyi şeyler yazılıdır. Hayatları genellikle yokluk içinde geçmez. Yaşları ilerledikçe maişetleri de artar. Cömert insanlardır kova kadınları. Başkalarına ikram etmek kova burcu kadınlarının önemli özelliklerindendir. Yıldızname kitabı onların gençliklerinde normal bir geçime sahip olurken, ilerleyen yaşlarında zengin ve şöhretli olabileceklerini beyan eder. Genellikle geçerli bir meslek sahibi olurlar. Kova kadınının yıldızname yorumunda kardeşlerinin genellikle erkek olduğu yazılıdır. Bu kardeşleri ile ararları genellikle gerilimli olur. Kardeşlerinden fayda bulamazlar. Yıldızname bakımı onların anne babalarına itaatli evlatlar olduğunu öngörür. Kendileri de onlar tarafından çok sevilirler.

Eski kaynaklardaki yıldızname yorumları kova kadınlarının genellikle erkek evlat sahibi olduklarını söyler. Evlatlarının kendilerine itaatkar olmadıkları da, yıldızname bakımı içerisinde yer alır. Evlatlarından bir tanesi kendilerine çok hürmetkar olur ki, ondan da büyük fayda görürler. Yıldızname kitabı tüm burçlar için sağlık yorumlarında da bulunmuştur. Buna göre kova kadınlarının genellikle, kan dolaşımı problemleri yaşarlar. Romatizmal hastalıklar, mide ve kalp rahatsızlıkları da onların istidatlı oldukları haslıklardır. Pek çok kova burcu kadını da baş dönmesinden şikayet ederler. Yıldızname bakımı onların türden rahatsızlıklarına karşı, sol kollarından kal aldırmalarını önerir.

Kova burcunun kadınları erkeklerin çok fazla ilgilerini çeken tiplerdir. Bu yüzden evlilik anlamında talihleri kuvvetlidir. Yıldızname yorumu onların bir veya üç evlilik yapabileceklerini söylemektedir. Yıldızname bakma işi sonucunda onların kırk yaşlarına kadar altı kez önemli tehlike atlatabileceği öngörülmüştür. Bu yaşlar sekiz, on, on dört, yirmi, otuz üç ve kırk olarak tespit edilmiştir.

Kova burcu kadınlarının izzet ve ikballeri son derece yüksektir. Girdikleri her ortamda kendilerini kabullendirirler. Sözleri her kes tarafında makbul karşılanır. Yardımlaşmayı çok severler ve bu huylarının faydasını misli ile görürler.