Kova Burcu Erkek, Aşk ve Evlilik

Kova çok enerjik, heyecanlı ve dinamiktir, her kadının başını döndürebilecek bir erkektir. Kadınlarla iyi anlaşır, zeki bir konuşmacıdır. En iyi lokantaları bilir ve en ilginç insanları tanır.

Kovanın bir eşitlik savaşçısı olduğunu sakın unutmayın. Bu yüzden kendini sadece tek bir kadına vermeyecektir. Ama yine de Kova erkeğinin bir kadını çok fazla sevemeyeceğini sanmayın. Doğasında birçok insanla beraber olmak isteği vardır, bu âşk için de geçerlidir. Kova erkeği asla saygısız ve suratsız değildir. Onunla çok iyi anlaşabilirsiniz, ama ona özgürlüğünü verirseniz, istediği zaman gelip istediği zaman gidebilirse, onun üzerinde hak iddia etmezseniz ve erkekler tarafından şımartılmış bir kadın izlenimi bırakmazsanız! Eğer bir kadın onu sevmeye ve anlamaya, kıskançlığını dizginlemeye, hobilerini ortak ilgi alanlarına çevirmeye ve onun kalbindeki dünyayı paylaşmaya hazırsa, Kova erkeğiyle kurduğu ilişki başarılı ve uzun süreli bir birlikteliğe dönüşebilir.

Yabancı insanlara duyduğu ilgi, onun sayısız kaçamaklara kalkışacağı anlamına gelmez. Sadece meraklıdır, başkalarının neyi nasıl düşündüğünü bilmek ister.

Bir kadın Kova erkeğini kazanmak istiyorsa, çevresinde gizem dolu bir perde yaratmalıdır. Kendinizi açık bir kitap gibi önüne sererseniz, sizden hemen soğuyacaktır, çünkü bağımsızlığının tehlikede olduğunu sanır ve sizin sahiplenme fikirlerinizden korkar.

Ailesini sever ve elinden gelenin en iyisini onlar için yapar. Zayıf noktası, arka arkaya gelen problemlere karşı aldırmazlığıdır. Bir durumun hakkından gelmek zorsa, Kova hemen kaçar.